لپ تاپ استوک چیست و چرا؟

زمانی که قصد خرید لپ تاپ را داریم یکی از گزینه‌هایی که به ما معرفی می‌کنند لپ تاپ استوک است که بی‌شک به نسب قیمت بسیار مناسبی که دارند یکی از اصلی‌ترین و بهترین انتخاب‌های ما را شامل می‌شود. اگر با لپ تاپ استوک آشنایی ندارید یا بین خرید لپ تاپ استوک و تازه تردید دارید؛

لپ تاپ های استوک چیست و چرا ؟

توصیه می‌کنیم لپ تاپ استوک چیست ؟ که مجله یورتک برای شما آماده کرده است را کامل مطالعه بفرمایید. در ادامه با بررسی انواع لپ تاپ استوک چیست و شرح و توضیح انواع آنها را بررسی می‌کنیم مزیت لپ تاپ استوک چیست نسبت به لپ تاپ تازه چیست؟ در پایان برای کسانی که قصد خرید لپ تاپ استوک دارند، نکاتی کلیدی برای خرید انواع لپ تاپ‌های استوک را خواهیم گفت. پس با مجله‌یورتک همراه باشید و مقاله کامل لپ تاپ استوک چیست را مطالعه کنید.

 

چگونه یک لپ تاپ تازه، به یک لپ تاپ استوک تبدیل می‌شود

در سال‌های اخیر در کشورهای پیشرفته و صنعتی با برگزاری نمایشگاه‌های تکنولوژی، کامپیوتر و لپ تاپ، شرکت‌های مختلف به معرفی محصولات جدید خود می‌پردازند. در نمایشگاه لپ تاپ ها در داخل مکان‌های خاص تعبیه شده به نمایش گذاشته شده‌اند و یا جهت تست و آزمایش، روشن هستند تا بازیدکنندگان با آنها کار کنند.

یا در نمایندگی‌های شرکت‌های تولید کننده کامپیوتر در کشور‌های مختلف جهان جهت معرفی مدل‌های جدید عرضه شده‌اند، شرکت ها لپ تاپ های خود را برای عرضه و مشاهده عموم در دسترس قرار گرفته شده است که پس از اتمام نمایشگاه یا دوره‌های عرضه محصولات در نمایندگی ها این لپ تاپ‌ها جمع آوری شده و با عنوان لپ تاپ استوک به فروش می‌رسند. خوشحال هستیم که شما کاربران این مقاله لپ تاپ استوک چیست را مطالعه می‌کنید.

یکی از ویترین های فروش لپ تاپ تازه و تبدیل به لپ تاپ استوک چیست

شرکت‌های آمریکایی و اروپایی مجبورند به خاطر قوانین مالیاتی سنگین سالانه مالیات تجهیزات خود را به دولت پرداخت کنند. که البته از سوی دولت این امکان برای شرکت‌ها فراهم شده است تا با نو سازی تجهیزات مشمول بخشودگی مالیاتی شوند. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها اقدام به خرید تجهیزات جدید می‌کنند. برای جلوگیری از زیان مالی شرکت، برخی از تجهیزات قدیمی مانند لپ تاپ و . . . به صورت استوک های کارکرده به فروش می‌رسانند که اگثر این لپ تاپ ها با توجه به میزان کارکرد و میزان سلامت در گرید های مختلف قرار می‌گیرند.

 

 

تفاوت لپ تاپ تازه و لپ تاپ استوک چیست؟

اگر به صورت ساده و سطحی به لپ تاپ های نو و استوک نگاه کنیم به نظر می‌رسد که قیمت اصلی‌ترین تفاوت لپ تاپ تازه و استوک است. اما آیا تنها دلیل این امر است؟ البته حتی گاهی ممکن است قیمت یک لپ تاپ استوک از تازه‌ی آن گران‌تر باشد. ولی مهمترین نکته‌ای که باید بدانیم این است که در 90 درصد حالات مهمترین تفاوت لپ تاپ استوک و تازه، کیفیت ساخت بدنه، قطعات و مونتاژ این لپ تاپ ها می‌باشد.

باید بدانیم که لپ تاپ‌های تازه‌ای که به بازار ایران وارد می‌شوند (به شرطی که توسط شرکت‌های معتبر وارد کننده عرضه نشده باشند) قطعا کیفیت پایین‌تری نسبت به لپ تاپ‌های سفارش اروپا و آمریکا دارند. به همین دلیل است که فروشگاه یورتک برای رضایت کاربران گرامی و احترام به ارزش والای کاربران ایرانی در ضمینه واردات لپ تاپ های نو و تازه نیز اقدام کرده که کیفیت بالای این محصولات را در اختیار هم وطنان عزیزمان قرار دهد.

تفاوت لپ تاپ های استوک و لپ تاپ های تازه با کیفیت کم - لپ تاپ استوک چیست

 

چرا کیفیت قطعات کامپیوتر و لپ تاپ در اروپا و آمریکا بهتر است

غول‌های لپ تاپ‌سازی مانند Dell، HP، Asus و . . . به خاطر قوانین بسیار سخت مراجع کیفیت و کنترل سیستم‌های کامپیوتری 80 درصد تمرکز خود را روی بازارهای اروپا و آمریکا قرار داده‌اند تا محصولات خود را با بالاترین کیفیت ممکن به این بازار ها عرضه کنند تا از سوی مراکز استاندارد و کنترل کیفی این کشورها به مشکل برنخورند. به همین دلیل کیفیت لپ تاپ‌هایی که در اروپا و آمریکا عرضه و توضیع می‌شود به مراتب بالاتر از کیفیت لپ تاپ‌هایی که به خاورمیانه یا آفریقا صادر می‌شود. که همه‌ی ما این امر را در گوشی‌های هوشمند تلفن همراه هم دیده‌ایم.
در ساخت لپ تاپ‌های استوک اروپایی و آمریکایی از با کیفیت ترین متریال و سخت افزارها استفاده شده است که کیفیت بالای قطعات باعث بهبود عملکرد لپ تاپ و در نتیجه افزایش طول عمر این دستگاه‌ها می‌شود. علاوه بر کیفیت مسئله قیمت نیز مطرح است. معمولا لپ تاپ‌های استوک به دلیل عرضه مجدد آنها در بازار قیمت پایین‌تری نسبت به لپ تاپ‌های تازه دارند.
کیفیت بالا و اختلاف قیمت دو عاملی خیلی مهم هستند که باعث می‌شوند خرید لپ تاپ استوک به صرفه‌تر از خرید لپ تاپ تازه باشد. و بسیاری از کاربران و خریداران را با کمال میل و با رغبت فراوان به سوی این دسته از لپ تاپ ها سوق دهد. خوشحال خواهیم شد که مقاله لپ تاپ استوک چیست را به اشتراک بگزارید.

لپ تاپ استوک چیست و چرا لپ تاپ های اروپایی و آمریکایی کیفیت بالاتری دارند.

لپ تاپ‌هایی که مستقیم برای کشورهای اروپایی و آمریکایی طراحی و ساخته می‌شوند کیفیت بسیار بالایی دارند و به دلیل مسائلی مانند رجسیتری، گمرک و مالیاتی در کشورهای اروپایی و آمریکایی، خرید این لپ تاپ‌ها به صورت تازه برای هموطنان به راحتی ما امکان پذیر نیست و یا مجبورند برای تهیه این نوع لپ تاپ ها از سایت‌های مانند آمازون هزینه‌های به مراتب بالاتری بپردازند که علاوه بر آن هزینه‌های ارسال این دستگاه ها به ایران بسیار بالا می‌باشد و گاها از قیمت لپ تاپ بالاتر میرود!!!!

 

بسیاری از شرکت های بین المللی لپ تاپ های استوک پس از اتمام دوره خرید و سر رسید مالیاتی مربوط به دستگاه‌ها، آنها را جمع آوری کرده و این لپ تاپ‌ها به صورت استوک به کشورهای عمدتا خاورمیانه و آفریقا صادر می‌شوند و در نهایت با عنوان لپ تاپ استوک اروپایی یا آمریکایی به دست ما می‌رسد.

 

گرید بندی لپ تاپ استوک چیست

کلیه فروشندگان و توضیع کنندگان لپ تاپ های استوک برای یکسان سازی دسته بندی و سطح کیفی و تمیز بودن این لپ تاپ ها از یک دسته بندی هماهنگ استفاده می‌کنند. هدف از گرید بندی لپ تاپ استوک چیست ، تعیین کیفیت و تازگی دستگاه می‌باشد. فروشگاه یورتک در ادامه به توضیح کامل گرید بندی خواهد پرداخت. پس با ما همراه باشید:

لپ تاپ استوک اپن باکس چیست؟

گرید اپن باکس Open Box در لپ تاپ استوک چیست؟

گرید اپن باکس یا به اصطلاح لپ تاپ های ویترینی لپ تاپ‌هایی هستند که فقط به منظور انباکسینگ و تولید محتوای ویدیویی و یا استفاده در ویترین یک نمایشگاه در یک بازه بسیار کم از کارتن در آورده شده‌اند. این لپ تاپ‌ها در حد تست روشن شده‌اند. این گرید اپن باکس Open Box با محصول صفر و آکبند تفاوتی ندارد و از لحاظ تمیزی بسیار بسیار تمیز می‌باشند. این لپ تاپ اپن باکس بسته به نوع حمل و شرکت مادر دارای کارتن یا بدون کارتن عرضه می‌شود. در ضمن لپ تاپ‌های این گروه open box از بقیه گریدها از لحاظ قیمتی بالاتر می‌باشند.

گرید +++A

لپ تاپ‌های گرید +++A از نظر کیفیت چیزی از گرید اپن باکس open box کم ندارد و از لحاظ ظاهری کاملا تازه و بدون خط و خش هستند. این گرید از دستگاه ها مدت زمان بیشتری در دسترس بوده اند و با این تفاوت که گرید +++A کلا فاقد کارتن بوده و نسبت به لپ تاپ‌های اپن باکس تایم روشن شدن و کار بیشتری دارند.

گرید ++A

لپ تاپ‌های با گرید ++A کارکرد بیشتری نسبت به دو دسته بندی قبل داشته‌اند. این میزان کارکرد‌ ممکن است یک یا دو ماه یا بیشتر باشد. همچنین امکان وجود خط و خش‌های جزیی روی بدنه محصول وجود دارد. ولی با این وجود باز از لحاظ ظاهری بسیار تمیز بوده و حس یک محصول عالی را به کاربران القا می‌کند.

گرید +A

لپ تاپ‌های گرید +A از نظر فنی کاملا سالم و بی نقص هستند. اما خط و خش کم و اثرات جزیی ضربه در حمل و انبار کردن روی بدنه دستگاها وجود دارد. این لپ تاپ‌ها معمولا چندین ماه یا بیشتر کار کرده‌اند. و از لحاظ قیمتی از گرید های قبلی خود پایین تر است.

گرید A

این گرید A از لپ تاپ‌ها از نظر فنی کاملا سالم هستند. ولی خط و خش و گاها اثرات قوری و ضربات محسوس روی بدنه دستگاها وجود دارد. این لپ تاپ‌ها اکثرا دستگاه های تحویلی و تعویضی شرکت ها هستند و مدت بیشتری از دیگر گرید ها کار کرده‌اند و جزء لپ تاپ دست دوم حساب می‌شوند. و از لحاظ قیمتی از پاییت ترین حد قیمتی را در نوع خود دارند.

در این مقاله کامل که در بالا به لپ تاپ استوک چیست برداختیم و نمونه عکس هایی برای این مقاله لپ تاپ استوک گذاشتیم که کاربران بخوبی تصمیم بگیرند که لپ تاپ استوک چیست و چگونه تصمیم بگیرند که لپ تاپ استوک یا لپ تاپ تازه.

لپ تاپ استوک یعنی این ...

 

لپ تاپ‌های استوک را همچنین می‌توان با توجه به برند شرکت سازنده‌ی آنها دسته بندی کرد. مشهورترین برندهای موجود در بازار ایران HP-DELL-ASUS-ALIENWARE-RAZER- LENOVO-MSI-ACER و… می‌باشد. همچنین لپ تاپ‌های برند Microsoft و TOSHIBA نیز وجود دارد.
معمولا برای اکثر کاربران نوع کارآیی و کاربرد و همچنین میزان توان لپ تاپ ها مد نظر قرار دارند. به همین منظور دسته بندی کاربردی جدیدی برای لپ تاپ استوک به وجود آمده است. که فروشگاه یورتک در ادامه به چند دسته بندی اصلی اشاره می‌کند.

 

لپ تاپ های استوک صنعتی و رندرینگ به چه نوع لپ تاپ‌هایی میگن

مهمترین ویژگی این دسته قدرت پردازش لپ تاپ است CPU قوی، کارت گرافیک صنعتی مجزا، هارد پر سرعت و مقدار رم بالا مشخص کننده‌ی دسته لپ تاپ رندرینگ استوک است. این لپ تاپ صنعتی و مهندسی کیفیت ساخت بالایی دارند. دارای بدنه محکمی هستند و اغلب وزن زیادی دارند. و اکثرا امکان ارتقای سخت افزار برای آنها پیش بینی شده است. برای خرید این دسته از لپ تاپ های استوک مهندسی  صنعتی پیشنهاد میکنیم همه محصولات لپ تاپ رندرینگ استوک را مشاهده کنید.

لپ تاپ های رندرینک و صنعتی و مهندسی چیست؟

 

لپ تاپ‌ استوک چیست برای گیمینگ ها

مهمترین ویژگی این ابر لپ تاپ های استوک زیبایی، کیفیت و قدرت کارت گرافیک و پردازنده های آنهاست از ویژگی‌های مهم لپ تاپ گیمینگ می‌توان به کیفیت بسیار بالای بدنه صفحه نمایش با نرخ تازه سازی بسیار بالا و کیفیت صوتی عالی آنها اشاره کرد. لپ تاپ استوک گیمینگ ارزش خرید بالایی دارند که محصول سال ٢٠١٧ به بعد دارای بیشترین و محبوب ترین مدل ها در بین کاربران می‌باشند.

لپ تاپ های استوک گیمینگ - لپ تاپ‌های استوک چیست؟

لپ تاپ های استوک تبلت شو و الترابوک ها

این دسته از لپ تاپ‌ها اکثرا دارای نمایشگر لمسی و با کیفیت هستند و می‌توان در نمونه های تبلت شوی آنها نمایشگر آن را از کیبورد جدا کرد. این لپ تاپ‌های الترابوک استوک بسیار ظریف، کم وزن و قابل حمل در عین حال سریع هستند و برای اموری نظیر آموزشی و تدریس بورس و تحلیل و مولتی مدیا بسیار مناسب هستند. اگر میخواهید لپ تاپ های استوک الترابوک را خریداری کنید به صفحه همه محصولات لپ تاپ الترابوک استوک کلیک کنید.

 

لپ تاپ های خانگی استوک

این سری از لپ تاپ های خانگی و اداری نسبت به سایر دسته‌ها قیمت پایین‌تری دارند و قدرت پردازش آنها کمتر است. این لپ تاپ‌ها معمولی مناسب کارهای روزمره، وبگردی و دانش آموزی هستند. همچنین می‌توان کارهای اداری و حسابداری را به راحتی با آنها انجام داد. برای خرید لپ تاپ های اداری و خانگی کلیک کنید.

انواع لپ تاپ های استوک - لپ تاپ استوک چیست

 

جمع بندی؛ نکته های هنگام خرید؛ لپ تاپ استوک چیست

قبل از خرید لپ تاپ استوک به ظاهر و کیفیت ساخت سخت افزار و گرید و نوع کاربری آن توجه کنید. در مجله یورتک به لپ تاپ استوک چیست اشاره شد و در ادامه به چند نکته مهم اشاره کردیم که می‌توانید هنگام خرید لپ تاپ استوک مفید باشد:

 • بازدید اتصالات در لپ تاپ استوک چیست را تست کنید:

حتما بدنه لپ تاپ را چک کنید. محل‌های اتصال، پیچ‌ها و لولاهای دستگاه را بررسی کنید. کلیدهای کیبورد را تست کنید. تمامی پورت‌ها و درگاه‌ها را امتحان کنید. از کارکرد باتری و شارژر لپ تاپ اطمینان حاصل کنید.

 • تست باتری در لپ تاپ استوک چیست انجام دهید:

این تست میزان سلامت و کارکرد باتری را به شما نشان خواهد داد. کاربران و خریداران باید در هنگام خرید لپ تاپ باتری آن را برای شارژ شدن و تایم شارژ دهی تست کنند.

 • تست هارد لپ تاپ استوک چیست را انجام دهید:

تست هارد سلامت هارد و میزان کارکرد آن را مشخص می‌کند. اگر سلامت هارد ٨٠ درصد به بالا باشد هارد سالم محسوب می‌شود. و به راحتی کلیه کارهای کاربر را به درستی و بدون عیب انجام می‌دهد.

 • تست رم و گرافیک در لپ تاپ های استوک چیست را انجام دهید:

هنگام خرید تست‌های مربوط به رم و گرافیک را انجام دهید تا از سلامت رم و گرافیک مطمئن شوید.

 • تست نمایشگر یا صفحه نمایش:

این تست پیکسل‌های سوخته یا هاله و یا نوسان های رنگ یا نور نمایشگر را مشخص می‌کند.

 

چرا باید قبل خرید، حتما مشاوره گرفت

لپ تاپ استوک چیست را در بالا کامل توضیح دادیم. لپ تاپ‌های دارای مدل‌های گوناگونی هستند. قبل از خرید لپ تاپ استوک لازم است تا با افراد متخصص و مشاوران متخصص فروشگاه اینترنتی یورتک مشورت کنید. این کار باعث می‌شود از امکانات و قابلیت‌های لپ تاپ مورد نظر خود آگاه شوید، و حتا بپرسید لپ تاپ استوک چیست و یک توضیحات کوتاه در مورد لپ تاپ خود که قرار است آن را خریداری کنید.

ممکن است لپ تاپ انتخاب شده توانایی پردازش کارهای مد نظر ما را نداشته باشد یا بتوان با هزینه‌ای کمتر لپ تاپی مناسب‌تر پیدا کرد. مشاوره با متخصصین یورتک اطلاعات خوبی درباره سال ساخت، کیفیت و حدود قیمت لپ تاپ به شما می‌دهد تا با دانش کافی و اطمینان خاطر اقدام به خرید کنید.
ما سعی داشتیم در ابتدا مفهوم لپ تاپ استوک را توضیح دهیم. مزایا و معایب لپ تاپ‌های استوک را بررسی کنیم. سپس به این نتیجه رسیدیم که خرید لپ تاپ استوک به‌صرفه‌تر از خرید لپ تاپ تازه است. در ادامه به گرید بندی و کاربرد لپ تاپ‌های استوک نیز اشاره کردیم.

لپ تاپ های استوک کدامند در فروشگاه یورتک

نظر به ویژگی‌های فروشگاه اینترنتی یورتک دارا بودن متخصصین با تجربه و دارا بودن بیشترین تعداد لپ تاپ و مدلهای مختلف برای همه نوع کاربران عزیز ، این سایت گزینه‌ی مناسبی برای خرید می‌تواند باشد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دارای نماد اعتماد الکترونیک و ساماندهی کسب و کارهای آنلاین
 2. دارای درگاه پرداخت امن برای خرید کاربران
 3. مشاوره آنلاین قبل از خرید
 4. انجام تست‌های لازم در زمان ورود کالا به انبار و قبل از ارسال لپ تاپ
 5. یک هفته مهلت تست سخت افزاری پس از خرید برای هر دستگاه برای اطمینان از جانب مشتری
 6. ارسال سریع و رایگان کالا بنا به انتخاب مشتری

 

باز هم ممنون از کاربران که مقاله لپ تاپ استوک چیست را کامل مطالعه کرده اند و خوش حال خواهیم شد، این مقاله خوب رو برای دوستان خود که در مورد لپ تاپ استوک چیست اطلاعات کمی دارند را مطالعه کنند.

 

لپ تاپ استوک همان لپ تاپ دسته دوم است؟

خیر. به صورت کلی از لپ تاپ های استوک بسیار کم استفاده شده است یا اصلا استفاده نشده است. ممکن است برخی از لپ تاپ‌ها مدتی کارکرده باشند اما این زمان کمتر از چند ماه بوده است.

خرید لپ تاپ استوک چه مزایایی دارد؟

از جمله مهترین مزیت‌های خرید لپ تاپ استوک، کیفیت بالای ساخت قطعات و بدنه آن است. مزیت بعدی دیگر قیمت مناسب و بسیار مقرون به صرفه آن است. امکان ارتقای سخت افزار و تنوع مدل نیز جز مزیت‌های لپ تاپ استوک می‌باشند.

کیفیت لپ تاپ استوک را چگونه تشخیص بدهیم؟

با توجه به گرید بندی لپ تاپ استوک می توان به کیفیت لپ تاپ استوک پی برد، در مقاله لپ تاپ استوک چیست کامل در مورد انواع گریدهای کیفیت صحبت کردیم.

گرید بندی لپ تاپ استوک چگونه انجام می‌شود؟

با توجه به وضع ظاهری لپ تاپ و مدت زمان کار کرد لپ تاپ درجه کیفیت آن تعیین می شود.

آیا لپ تاپ استوک بخریم یا نه؟

عوامل زیادی مانند کیفیت، قیمت و . . . وجود دارند که باعث می‌شوند خرید لپ تاپ استوک به‌صرفه‌تر از خرید لپ تاپ تازه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید
سوال و نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

0 دیدگاه برای پست "لپ تاپ استوک چیست و چرا؟" ارسال شده:

پشتیبانی
پشتیبانی

مشاوره تلفنی

0912-091-4320 021-913-02714